Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat

Tagi tematu: egzaminie, iiz, na, pytania, samojezdny, zuraw

Odpowiedzi: 29 | Wy鈍ietle: 40874 Pytania na egzaminie - 簑raw samojezdny II
Autor Wiadomo嗆
arsenal50 
Nowy

Do陰czy 1842 dni temu
Sk康: Gda雟k
  Wys豉ny: 2013-04-04, 18:12   Pytania na egzaminie - 簑raw samojezdny II

Witam zosta貫m wys豉ny na egzamin eksternistyczny na 簑rawia samojezdnego II. Pom鏬豚y kto jakie mog by pytania na egzaminie UDT?

atomek
Bywalec

Do陰czy 2225 dni temu
Sk康: Opole
Wys豉ny: 2013-04-04, 20:07   

Na I mia貫m gdzie list mo磧iwych pyta, na II nic takiego w sieci nie widz. Posiadasz mo瞠 jak捷 ksi捫k, np. "Operator 簑rawi samojezdnych"? Je瞠li nie, a nie chcesz kupowa (b康 co b康 jest tam zawarty materia na teori z II) to przyjrzyj chocia spis stre軼i, takie s kategorie pyta. Domy郵am si, 瞠 co wojew鏚ztwo to inne zwyczaje, ale zapewne mo積a si spodziewa pyta dotycz帷ych: zamk闚 hydraulicznych, si這wnik闚 hydraulicznych, zawor闚 bezpiecze雟twa, zawor闚 mechanicznych i elektromagnetycznych (sprawdzanie poprawno軼i dzia豉nia), oczywi軼ie wszelkiego rodzaju ograniczniki i wy陰czniki kra鎍owe - zasada dzia豉nia, gdzie si znajduj, co powoduj, by mo瞠 liny - prawoskr皻ne, lewoskr皻ne, wsp馧zwite i przeciwzwite, ale w徠pi co do dr捫enia tematu w tej kategorii. Oczywi軼ie mog si zdarzy pytania typu "jak Pan sprawdzi ud德ig nominalny na danym wysi璕u i wysoko軼i podnoszenia?" itd. Zasady bezpiecznej pracy (i rozpocz璚ia pracy) z 簑rawiami samojezdnymi, 鈔odek ci篹ko軼i 豉dunku, kraw璠 wywrotu, zawiesia - tyle mi przychodzi do g這wy.

atomek
Bywalec

Do陰czy 2225 dni temu
Wys豉ny: 2013-04-30, 16:54   

I jak, ju po egzaminie? Jakie pytania mia貫?

Afgan 
Nowy

Do陰czy 1680 dni temu
Sk康: Kuj-pom
Wys豉ny: 2013-09-28, 11:06   

Witajcie koledzy, pod koniec pa寮ziernika mam wyznaczony termin egzaminu. Prosz wspom騜cie mo磧iwymi pytaniami na egzaminie, staram si przygotowa jak najlepiej i nie chcia豚ym czego przeoczy. Je郵i macie dost瘼 do materia堯w, lub stron w sieci gdzie m鏬豚ym si "nasyci wiedz", to bardzo prosz o pomoc, gdy jak powiedzia Pan z UDT - "kurs - to nie wszystko..." R闚nie b璠 wdzi璚zny za uwagi typu "na co zwr鏂i uwag na egzaminie" - ch皻nie skorzystam z Waszego do鈍iadczenia.
Pozdrawiam.... i z g鏎y dzi瘯uj za pomoc ;-)

Danjel88
Bywalec

Do陰czy 1750 dni temu
Sk康: Stary S帷z
Wys豉ny: 2013-09-29, 11:33   

Afgan siemka, no ja wlasnie mam egzaimn 7 pazdziernika xD I tez szukam jakis material闚. Jak masz czas to napisz do mnie na PW mam jakes materialy lub pisz na gg 7557099

mam w PDF ksiazke o zurawiach ( 300 stron )

Afgan 
Nowy

Do陰czy 1680 dni temu
Wys豉ny: 2013-10-05, 14:34   

Witaj, ja mam egzamin na 15 pa寮ziernika. Je郵i chodzi o materia造 to przetrz御am regularnie sie, dopytuj si na r騜nych forach i szukam w ksi捫kach. Ksi捫ek jest niewiele, sam mam cztery z czego przydatne s trzy. M鎩 kurs bazuje g堯wnie na hds-ach, wi璚 pytania mam prawie wy陰cznie z tego tematu. Aczkolwiek sam egzamin te b璠 zdawa na hds-ie wi璚 kto wie, mo瞠 wystarczy. Pewno嗆 b璠 mia 16 pa寮ziernika :lol: . P鏦i co je郵i chcesz to s逝輳 pytaniami z hds. Na inne tematy nie b璠 si wym康rza, bo jestem zielony, a tu dooko豉 s fachowcy i niech oni zabior g這s. Powodzenia na egzaminie!!!

Danjel88
Bywalec

Do陰czy 1750 dni temu
Sk康: Stary S帷z
Wys豉ny: 2013-10-07, 18:38   

A wiec dzis mialem egzamin

ZDALEM.

Pytania byly proste, aczkolwiek teoria trwala ponad godzine.
Wygladalo to bardziej jak rozmowa niz zadawanie pytan i dlatego by這 luzno i fajnie.

Na dwa pytania nie odpowiedzialem, w sumie przez to ze calkowicie mnie nimi zaskoczyl.

Pamietam teraz jedno, jak sobie przypomne to dopisze.
A wiec:

Kiedy powinnismy uzyc przycisku awaryjengo stop ( w jakich sytuacjach?)
Wiem kazdy odpowie w sytuacjach zagrozenia itp.

Ale odpowiedz jaka ich interesuje to : Gdy np drazek ktorego z obrot闚 czy wciagarki nagle przestanie dzialac gdy akurat go uzywamy ( mam nadzieje ze zrozumieliscie ) Robimy obrot, nagle gdy przestajemy sie obracac dzojstik sie zacia a obrot trwa nadal- wtedy wlasnie uzywamy Grzybka STOP

Jeszcze drugie wazne pytanie na ktore w suie znalem odpowiedz.

Co zrobimy gdy podczas przenoszenie ladunku hamulec przestanie dzialac?

Odpowiedz: dajemy dzojstik wciagarki na ruch w do na 1 bieg ( co spowolni opadanie ladunku )

elenium 
Nowy

Do陰czy 1520 dni temu
Sk康: krak闚
Wys豉ny: 2014-02-20, 14:23   

no to ju nied逝go kolega wrzuci mam nadziej

Termon
Nowy
Termon

Do陰czy 1516 dni temu
Sk康: gdynia
Wys豉ny: 2014-02-25, 08:39   

a nikt nie da rady tego zeskanowa za ciebie?

szaman 
Nowy
Marcin K.

Do陰czy 1776 dni temu
Sk康: polska
Wys豉ny: 2014-02-28, 08:11   

elenium napisa/a:
no to ju nied逝go kolega wrzuci mam nadziej

romo999
Nowy

Do陰czy 1501 dni temu
Wys豉ny: 2014-03-11, 21:45   

W豉郾ie - nikt zaufany nie m鏬豚y Ci wyr璚zy? Zale篡 mi troch na czasie.

Afgan 
Nowy

Do陰czy 1680 dni temu
Wys豉ny: 2014-04-13, 11:58   

Sorki, dawno tu nie zagl康a貫m. Jestem po egzaminie, nawet czasami troszk "si pokr璚". Jestem takim "zapasowym" d德igowym w firmie. Je郵i chodzi o pytania na egzaminie to - nie by這 tak "hej, siup". Niby dwa pytania z og鏊nej, trzy z technicznej ale z technicznej by這 szeroko i z pog喚bianiem. Du篡 nacisk by na rozumienie fizyki. Przyk豉d - om闚 zasady pracy d德igiem - temat rzeka, zawiera wszystko - odleg這軼i od linii energetycznych, od skarp, od studzienek, wiatr, widoczno嗆.... wszystko - a niby jedno pytanie. Drugie pytanie - kiedy 簑raw si przewr鏂i? No ludzie, jak zacz掖em od 豉mania zasad bezpiecze雟twa, niesprawno軼i zabezpiecze gada貫m, gada貫m i ... s造sza貫m "no dobrze co jeszcze?" Mam za sob ju trzy egzaminy UDT-owskie ale przyznam, tu ju nie by這 ulgowo. Trzeba si przygotowa. Nie panikujcie, bo jest do zdania ale dobrze si przygotujcie. Powodzenia.

Afgan 
Nowy

Do陰czy 1680 dni temu
Wys豉ny: 2014-04-13, 12:08   

I moja rada - nie skupiajcie si na pytaniach testowych, bo dostaniecie pog喚bienie i le篡cie. Powt鏎zcie fizyk, przeczytajcie co macie, a nie dacie si zaskoczy. Dla mnie opr鏂z internetu podstaw by造 instrukcje 簑rawi (idzie znale潭) ZNAJOMO汎 TABEL - na blach!!! W sensie umiej皻no軼i pos逝giwania si, nie wykucia parametr闚. Ksi捫ki autor闚 Skrzymowski i Jod這wski. Plus materia造 o zawiesiach - bardzo przydatne, r闚nie w pracy ;-) . Jedno z dodatkowych pyta na teorii dosta貫m - prosz opisa swoje miejsce pracy, panel po panelu, gdzie jakie przyciski, kontrolki i do czego. Nie czepiali si szczeg馧闚 ale trzeba si wykaza znajomo軼i sprz皻u na jakim si ma pracowa. Dla zach皻y dodam, 瞠 warto. Ku貫m, ku貫m i na pierwszy raz dosta貫m do 50T bez typu 簑rawia. Wi璚 warto, bo egzaminatorzy s surowi ale dobre przygotowanie doceniaj. Wi璚 kujcie, kujcie, bo warto. Pozdrawiam

atomek
Bywalec

Do陰czy 2225 dni temu
Wys豉ny: 2014-04-13, 20:05   

O, to jeszcze na szcz窷cie gdzie daj II z ograniczeniami...

remal
Nowy

Do陰czy 1453 dni temu
Wys豉ny: 2014-04-28, 21:53   

Mam pytanie. Ile kosztuje taki kurs?

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach
Nie mo瞠sz zmienia swoich post闚
Nie mo瞠sz usuwa swoich post闚