Rejestracja  | Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: egzaminie, iiz, na, pytania, samojezdny, zuraw

Odpowiedzi: 16 | Wyświetleń: 6824 Pytania na egzaminie - żuraw samojezdny IIŻ
Autor Wiadomość
arsenal50 
Nowy

Dołączył 570 dni temu
  Wysłany: 2013-04-04, 17:12   Pytania na egzaminie - żuraw samojezdny IIŻ

Witam zostałem wysłany na egzamin eksternistyczny na żurawia samojezdnego IIŻ. Pomógłby ktoś jakie mogą być pytania na egzaminie UDT?

atomek
Bywalec

Dołączył 953 dni temu
Wysłany: 2013-04-04, 19:07   

Na IŻ miałem gdzieś listę możliwych pytań, na IIŻ nic takiego w sieci nie widzę. Posiadasz może jakąś książkę, np. "Operator żurawi samojezdnych"? Jeżeli nie, a nie chcesz kupować (bądź co bądź jest tam zawarty materiał na teorię z IIŻ) to przyjrzyj chociaż spis streści, takie są kategorie pytań. Domyślam się, że co województwo to inne zwyczaje, ale zapewne można się spodziewać pytań dotyczących: zamków hydraulicznych, siłowników hydraulicznych, zaworów bezpieczeństwa, zaworów mechanicznych i elektromagnetycznych (sprawdzanie poprawności działania), oczywiście wszelkiego rodzaju ograniczniki i wyłączniki krańcowe - zasada działania, gdzie się znajdują, co powodują, być może liny - prawoskrętne, lewoskrętne, współzwite i przeciwzwite, ale wątpię co do drążenia tematu w tej kategorii. Oczywiście mogą się zdarzyć pytania typu "jak Pan sprawdzi udźwig nominalny na danym wysięgu i wysokości podnoszenia?" itd. Zasady bezpiecznej pracy (i rozpoczęcia pracy) z żurawiami samojezdnymi, środek ciężkości ładunku, krawędź wywrotu, zawiesia - tyle mi przychodzi do głowy.

atomek
Bywalec

Dołączył 953 dni temu
Wysłany: 2013-04-30, 15:54   

I jak, już po egzaminie? Jakie pytania miałeś?

Afgan 
Nowy

Dołączył 408 dni temu
Wysłany: 2013-09-28, 10:06   

Witajcie koledzy, pod koniec października mam wyznaczony termin egzaminu. Proszę wspomóżcie możliwymi pytaniami na egzaminie, staram się przygotować jak najlepiej i nie chciałbym czegoś przeoczyć. Jeśli macie dostęp do materiałów, lub stron w sieci gdzie mógłbym się "nasycić wiedzą", to bardzo proszę o pomoc, gdyż jak powiedział Pan z UDT - "kurs - to nie wszystko..." Również będę wdzięczny za uwagi typu "na co zwrócić uwagę na egzaminie" - chętnie skorzystam z Waszego doświadczenia.
Pozdrawiam.... i z góry dziękuję za pomoc ;-)

Danjel88
Bywalec

Dołączył 478 dni temu
Wysłany: 2013-09-29, 10:33   

Afgan siemka, no ja wlasnie mam egzaimn 7 pazdziernika xD I tez szukam jakis materialów. Jak masz czas to napisz do mnie na PW mam jakes materialy lub pisz na gg 7557099

mam w PDF ksiazke o zurawiach ( 300 stron )

Afgan 
Nowy

Dołączył 408 dni temu
Wysłany: 2013-10-05, 13:34   

Witaj, ja mam egzamin na 15 października. Jeśli chodzi o materiały to przetrząsam regularnie sieć, dopytuję się na różnych forach i szukam w książkach. Książek jest niewiele, sam mam cztery z czego przydatne są trzy. Mój kurs bazuje głównie na hds-ach, więc pytania mam prawie wyłącznie z tego tematu. Aczkolwiek sam egzamin też będę zdawał na hds-ie więc kto wie, może wystarczy. Pewność będę miał 16 października :lol: . Póki co jeśli chcesz to służę pytaniami z hds. Na inne tematy nie będę się wymądrzał, bo jestem zielony, a tu dookoła są fachowcy i niech oni zabiorą głos. Powodzenia na egzaminie!!!

Danjel88
Bywalec

Dołączył 478 dni temu
Wysłany: 2013-10-07, 17:38   

A wiec dzis mialem egzamin

ZDALEM.

Pytania byly proste, aczkolwiek teoria trwala ponad godzine.
Wygladalo to bardziej jak rozmowa niz zadawanie pytan i dlatego było luzno i fajnie.

Na dwa pytania nie odpowiedzialem, w sumie przez to ze calkowicie mnie nimi zaskoczyl.

Pamietam teraz jedno, jak sobie przypomne to dopisze.
A wiec:

Kiedy powinnismy uzyc przycisku awaryjengo stop ( w jakich sytuacjach?)
Wiem kazdy odpowie w sytuacjach zagrozenia itp.

Ale odpowiedz jaka ich interesuje to : Gdy np drazek ktorego z obrotów czy wciagarki nagle przestanie dzialac gdy akurat go uzywamy ( mam nadzieje ze zrozumieliscie ) Robimy obrot, nagle gdy przestajemy sie obracac dzojstik sie zaciał a obrot trwa nadal- wtedy wlasnie uzywamy Grzybka STOP

Jeszcze drugie wazne pytanie na ktore w suie znalem odpowiedz.

Co zrobimy gdy podczas przenoszenie ladunku hamulec przestanie dzialac?

Odpowiedz: dajemy dzojstik wciagarki na ruch w doł na 1 bieg ( co spowolni opadanie ladunku )

szaman 
Nowy
tomy

Dołączył 504 dni temu
Wysłany: 2013-12-29, 10:27   

Jeżeli chodzi o II Ż ja mam listę możliwych pytań ,papiery robiłem w lipcu wiec będą aktualne ...
Zainteresowanych proszę o kontakt...
insekcior@o2.pl

szaman 
Nowy
tomy

Dołączył 504 dni temu
Wysłany: 2014-01-10, 13:03   

Panowie z powodu dużego zainteresowania co do pytań na II Ż sprawy sie maja tak...

Ja obecnie jestem na kontrakcie wracam za około 2 miechy a pytania mam w domu do ze skanowania.

elenium 
Nowy

Dołączył 248 dni temu
Wysłany: 2014-02-20, 14:23   

no to już niedługo kolega wrzuci mam nadzieję

Termon
Nowy
Termon

Dołączył 244 dni temu
Wysłany: 2014-02-25, 08:39   

a nikt nie da rady tego zeskanować za ciebie?

szaman 
Nowy
tomy

Dołączył 504 dni temu
Wysłany: 2014-02-28, 08:11   

elenium napisał/a:
no to już niedługo kolega wrzuci mam nadzieję

romo999
Nowy

Dołączył 229 dni temu
Wysłany: 2014-03-11, 21:45   

Właśnie - nikt zaufany nie mógłby Cię wyręczyć? Zależy mi trochę na czasie.

Afgan 
Nowy

Dołączył 408 dni temu
Wysłany: 2014-04-13, 10:58   

Sorki, dawno tu nie zaglądałem. Jestem po egzaminie, nawet czasami troszkę "się pokręcę". Jestem takim "zapasowym" dźwigowym w firmie. Jeśli chodzi o pytania na egzaminie to - nie było tak "hej, siup". Niby dwa pytania z ogólnej, trzy z technicznej ale z technicznej było szeroko i z pogłębianiem. Duży nacisk był na rozumienie fizyki. Przykład - omów zasady pracy dźwigiem - temat rzeka, zawiera wszystko - odległości od linii energetycznych, od skarp, od studzienek, wiatr, widoczność.... wszystko - a niby jedno pytanie. Drugie pytanie - kiedy żuraw się przewróci? No ludzie, jak zacząłem od łamania zasad bezpieczeństwa, niesprawności zabezpieczeń gadałem, gadałem i ... słyszałem "no dobrze co jeszcze?" Mam za sobą już trzy egzaminy UDT-owskie ale przyznam, tu już nie było ulgowo. Trzeba się przygotować. Nie panikujcie, bo jest do zdania ale dobrze się przygotujcie. Powodzenia.

Afgan 
Nowy

Dołączył 408 dni temu
Wysłany: 2014-04-13, 11:08   

I moja rada - nie skupiajcie się na pytaniach testowych, bo dostaniecie pogłębienie i leżycie. Powtórzcie fizykę, przeczytajcie co macie, a nie dacie się zaskoczyć. Dla mnie oprócz internetu podstawą były instrukcje żurawi (idzie znaleźć) ZNAJOMOŚĆ TABEL - na blachę!!! W sensie umiejętności posługiwania się, nie wykucia parametrów. Książki autorów Skrzymowski i Jodłowski. Plus materiały o zawiesiach - bardzo przydatne, również w pracy ;-) . Jedno z dodatkowych pytań na teorii dostałem - proszę opisać swoje miejsce pracy, panel po panelu, gdzie jakie przyciski, kontrolki i do czego. Nie czepiali się szczegółów ale trzeba się wykazać znajomością sprzętu na jakim się ma pracować. Dla zachęty dodam, że warto. Kułem, kułem i na pierwszy raz dostałem do 50T bez typu żurawia. Więc warto, bo egzaminatorzy są surowi ale dobre przygotowanie doceniają. Więc kujcie, kujcie, bo warto. Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu